ПРАТ «ВНЗ «МІЖРЕГІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ»

Дніпровський інститут
м. Дніпро, вул. Надії Алексєєнко, 21

Атестація щодо вільного володіння державною мовою

 1. Основні положення
 2. Структура екзамену
 3. Вартість атестації
 4. Дати проведення атестації
 5. Додаткова інформація

Однією із загальних вимог до осіб, які претендують на вступ на державну службу, згідно Закону України «Про державну службу» є вільне володіння державною мовою.

Нормами статті 25 Закону визначено, що особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, зокрема має подати посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

З метою забезпечення реалізації вимог Закону Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 26 квітня 2017 року № 301 «Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою».

Вищезазначеною постановою затверджено Порядок атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою, який розроблено НАДС на підставі проекту Стандарту української мови для державних службовців.

Дніпровський інститут Міжрегіональної Академії управління персоналом на виконання постанови створив атестаційну комісію для організації та проведення атестації осіб, які претендують на зайняття посади державної служби, щодо вільного володіння державною мовою, з метою забезпечення відповідного  рівня мовної та комунікативної компетентностей.

Для проходження атестації при собі необхідно мати оригінал та копію документу, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Визначення рівня вільного володіння українською мовою як державною відбувається у формі екзамену, який складається з усної та письмової частин. Екзамен проводиться на принципах співпраці та партнерства між екзаменатором і претендентом на посаду державного службовця, який потребує документального підтвердження вільного володіння українською мовою.

Структура усного блоку

 1. Вступне спілкування на соціокультурні, загальні фахові та актуальні поточні теми (3-5 хв. без попередньої підготовки)
 2. Ділова розмова у змодельованій ситуації (7-10 хв., підготовка – 10 хв.)
 3. Повідомлення-презентація на визначену тему (10-15 хв., підготовка – 20-25 хв.)

Структура письмового блоку

 1. Лексико-граматичний тест (30 хв.)
 2. Реферування тексту (30 хв.)

Вартість атестації (ті хто складає іспит) – 500 грн

Вартість виготовлення дублікату – 200 грн

Оплата ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ НЕ ПІЗНІШЕ НІЖ ЗА ДВА ДНІ ДО АТЕСТАЦІЇ

Відповідно до пункту 56 Постанови Кабінету Міністрів України, особи, які підтверджують вільне володіння державною мовою, звертаються до вищого навчального закладу із заявою про видачу посвідчення на безоплатній основі. До заяви повинні бути додані копії документа про відповідний рівень освіти та усіх необхідних до нього додатків. Вартість виготовлення посвідчення для осіб які підтверджують вільне володіння державною мовою становить 100 грн.

Атестаційна комісія проводить свою роботу у строки, визначені графіком атестаційних сесій.

Проведення атестації

 • Травень 2018 року: 30 числа.
 • Червень 2018 року: 6, 13 та 20 числа.
 • Липень 2018 року: 4, 11, 18 та 25 числа.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефонами:

 • (056) 722-22-33 - атестаційна комісія
 • (067) 568-15-75 - секретар атестаційної комісії

Або напишіть на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Додаткова інформація

Стандарт української мови для державних службовців