ПРАТ «ВНЗ «МІЖРЕГІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ»

Дніпровський інститут
м. Дніпро, вул. Надії Алексєєнко, 21

Атестація щодо вільного володіння державною мовою

Увага!

Інформуємо Вас про те, що 25 вересня 2019 року набрав чинності Закон України від 19 вересня 2019 року № 117-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади», відповідно якого переможець конкурсу має надати копії документів, що підтверджують рівень вільного володіння державною мовою.

Зазначеними змінами, в тому числі до пункту 5 частини першої статті 25 передбачено, що переможець конкурсу, оголошеного після 25 вересня 2019 року, має надати копії документів про підтвердження рівня вільного володіння державною мовою. Такими документами, на думку НАДС, можуть бути, зокрема, документи державного зразка про середню/вищу освіту, в яких зазначено про вивчення предмету/дисципліни, що підтверджують знання української мови, та посвідчення щодо вільного володіння державною мовою, отримані до 25 жовтня 2019 року.

У зв’язку з тим, що норми Постанови не відповідають нормам Закону, повідомляємо, що з 25 жовтня 2019 року припиняється робота атестаційних комісій уповноважених закладів освіти.

 1. Основні положення
 2. Структура екзамену
 3. Проходження атестації
 4. Вартість атестації

Основні положення

Однією із загальних вимог до осіб, які претендують на вступ на державну службу, згідно Закону України «Про державну службу» є вільне володіння державною мовою.

Нормами статті 25 Закону визначено, що особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, зокрема має подати посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

З метою забезпечення реалізації вимог Закону Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 26 квітня 2017 року № 301 «Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою».

Вищезазначеною постановою затверджено Порядок атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою, який розроблено НАДС на підставі проекту Стандарту української мови для державних службовців.

Дніпровський інститут Міжрегіональної Академії управління персоналом на виконання постанови створив атестаційну комісію для організації та проведення атестації осіб, які претендують на зайняття посади державної служби, щодо вільного володіння державною мовою, з метою забезпечення відповідного  рівня мовної та комунікативної компетентностей.

Для проходження атестації при собі необхідно мати оригінал та копію документу, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Також звертаємо вашу увагу на те, що відповідно до пункту 20 Постанови Кабінету Міністрів України, якщо учасник атестації працює або навчається в уповноваженому закладі вищої освіти, яким утворена атестаційна комісія, він проходить атестацію в іншому уповноваженому закладі вищої освіти.

Структура екзамену

Визначення рівня вільного володіння українською мовою як державною відбувається у формі екзамену, який складається з усної та письмової частин. Екзамен проводиться на принципах співпраці та партнерства між екзаменатором і претендентом на посаду державного службовця, який потребує документального підтвердження вільного володіння українською мовою.

Структура усного блоку

 1. Вступне спілкування на соціокультурні, загальні фахові та актуальні поточні теми (3-5 хв. без попередньої підготовки)
 2. Ділова розмова у змодельованій ситуації (7-10 хв., підготовка – 10 хв.)
 3. Повідомлення – презентація на визначену тему (10-15 хв., підготовка – 20-25 хв.)

Структура письмового блоку

 1. Лексико – граматичний тест (30 хв.)
 2. Реферування тексту (30 хв.)

Проходження атестації

Для кандидатів, які складають іспит

Особа, яка бажає пройти атестацію з української мови, має подати заяву особисто до секретаря атестаційної комісії (адреса: ДІ МАУП, м. Дніпро, вул. Надії Алексєєнко, буд. 21, деканат заочного відділення).

Форма заяви

До заяви додається:

 • Квитанція про оплату;
 • Копія паспорта (2 копії);

Для кандидатів, які підтверджують вільне володіння державною мовою

Вільне володіння державною мовою підтверджується для осіб (без проходження атестації), які мають такі документи:

 1. Документи державного зразка про повну загальну середню освіту, видані до 2000 року, з оцінкою “5” за вивчення або за складання випускного іспиту з української мови та/або української мови та літератури;
 2. Документи державного зразка про повну загальну середню освіту, видані після 2000 року, з балом не менше 10 за вивчення або підсумкову державну атестацію з української мови;
 3. Диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), бакалавра, магістра (спеціаліста) з відповідним додатком з оцінкою «відмінно» за вивчення української мови та/або ділової української мови, української мови за фаховим спрямуванням;
 4. Диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями українська мова та література; українська мова та література і іноземна мова; за спеціалізацією «Українська мова та література» спеціальності «Філологія».

Відповідно до пункту 56 Постанови Кабінету Міністрів України, особи, які підтверджують вільне володіння державною мовою, звертаються до закладу вищої освіти із заявою про видачу посвідчення без проходження атестації.

Форма заяви

До заяви додається:

 • Квитанція про оплату;
 • Копія паспорта (2 копії);
 • Копія документа про відповідний рівень освіти та всіх необхідних до нього додатків;
 • Копія свідоцтва про зміну прізвища (за необхідності).

При собі мати оригінали документів.

Вартість атестації

Вартість атестації – 500 грн.

Вартість виготовлення сертифікату – 100 грн.

Вартість виготовлення дублікату – 200 грн.

Оплата здійснюється не пізніше ніж за два дні до атестації.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном:

 • (067) 568-15-75 – секретар атестаційної комісії

Або напишіть на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.